استاندارد ورق های استیل, استاندارد ورق های فولادی

فولاد داپلکس

فولاد ضدزنگ داپلکس

 

فولاد ضدزنگ داپلکس ترکیبی از فولاد ضد زنگ آستنیتی و فریتیک با مقادیر مساوی از هرکدام است. آنها حاوی ۲۱ تا ۲۷ درصد کروم، ۱.۳۵ تا ۸ درصد نیکل، ۰.۰۵ تا ۳ درصد مس و ۰.۰۵ تا ۵ درصد مولیبدن است. فولاد ضدزنگ داپلکس نسبت به  فولادهای ضد زنگ آستنیتی و فریتی، قوی ترهستند و مقاومت بیشتری دربرابر خوردگی دارند و به همین دلیل از آنها در ساخت و ساز مخازن، فرایندهای شیمیایی و ظروف حمل مواد شیمیایی استفاده می شود.

 این گریدها حدود دو برابر قوی تر از گریدهای آستنیتی و فریتی هستند. در حالی که آنها دارای چقرمگی و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به گریدهای فریتی می باشند، به سطح گریدهای آستنیتی نمی رسند. گریدهای داپلکس دارای مقاومت در برابر خوردگی بسیار نزدیک به گریدهای آستنیتی مانند ۳۰۴ و ۳۱۶ است. گرید ۲۲۰۵ به طور گسترده در دسته ی داپلکس استفاده می شود.

استیل ۲۲۰۵

داپلکس ۲۲۰۵ برای محیط های با فشار بالا و خوردگی بسیار مناسب است. این فولاد همچنین دارای خواص خستگی و فرسایش زیاد و همچنین انبساط گرمایی کم تر و رسانایی گرمایی بالاتر از آستنیتی است. استفاده از این گرید باید محدود به دمای زیر ۳۱۵ درجه سانتیگراد باشد، زیرا افزایش شدید درجه حرارت می تواند موجب شکننده شدن مواد شود.

مشخصات صفحات و ورق استیل داپلکس و استاندارد ساخت Duplex Steel S31803/S32205

GradeDuplex Steel 2205 (UNS S31803 | S32205)
StandardASTM B240 / ASME SB240
Width۱۰۰۰mm, 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm, 2500mm, 3000mm, 3500mm, etc
Thickness۴ mm To 100 mm
Length۲۰۰۰mm, 2440mm, 3000mm, 5800mm, 6000mm, etc
Surface۲B, 2D, BA, NO.1, NO.4, NO.8, 8K, mirror, checkered, embossed, hair line, sand blast, Brush, etching, etc
FormSheets, Plates, Coils, Slatting Coils, Perforated Coils
FinishHot rolled plate (HR), Cold rolled sheet (CR), 2B, 2D, BA NO(8), SATIN (Met with Plastic Coated)

مشخصات مکانیکی ورق ۲۲۰۵ داپلکس Duplex Steel S31803/S32205

GradesDensity (g/cm 3)Density (lb/in 3)Melting Point (°C)Melting Point (°F)
S31803 / S32205۷.۸۰۵۰.۲۸۵۱۴۲۰ – ۱۴۶۵۲۵۸۸ – ۲۶۶۹

استیل ۲۳۰۴

داپلکس ۲۳۰۴ به طور کلی در  مواردی استفاده می شود که در آن از آلیاژهای ۳۰۴ و ۳۱۶L استفاده می شود. مقاومت در برابر خوردگی این گرید خیلی نزدیک یا کمی بهتر از گریدهای آستنیتی ۳۰۴ و ۳۱۶ است، اما تقریبا دو برابر نقطه تسلیم است. این گرید برای استفاده در دمای بین -۵۰ و ۳۰۰ درجه سانتیگراد مناسب است. این گرید دارای مقاومت مکانیکی بالا و مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی است. دارای قابلیت جوش پذیری خوب و ماشینکاری است.

استیل ۲۵۰۷

داپلکس ۲۵۰۷ یک فولاد ضد زنگ  سوپرداپلکس است. این فولاد در مواردی استفاده می شود که به مقاومت استثنایی و مقاومت در برابر خوردگی نیاز دارند، مانند فرآیند شیمیایی، پتروشیمی و تجهیزات دریایی. این گرید دارای مقاومت عالی در برابر ترک خوردگی، هدایت حرارتی بالا و ضریب انبساط حرارتی پایین است. سطوح بالای کروم، مولیبدن و نیتروژن در این گرید، مقاومت زیادی در برابر خوردگی ناحیه ای، شکاف و خوردگی عمومی ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *